Європейські науковці звернулися до голови Верховної Ради на підтримку медичного канабісу
Фото: Unsplash

Європейські науковці та активісти звернулися до голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука на підтримку медичного канабісу. Про це йдеться на сайті "Пацієнти України".

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Відповідний лист направила Європейська коаліція за справедливу та ефективну політику щодо наркотиків (ENCOD).

"Шановні народні депутати України, тисячі пацієнтів у всьому світі вже пройшли лікування препаратами з коноплі. За словами лікарів, загалом це пацієнти з понад 50 різними захворюваннями", — йдеться у зверненні.

Зазначається, що здебільшого є п'ять сфер призначення. Це:

  • хронічний біль, такий як біль через пошкодження нерва або мігрень;
  • психічні розлади, такі як посттравматичний стресовий розлад, депресія та сон-розлади;
  • неврологічні розлади, такі як епілепсія або спастичність внаслідок параплегії;
  • хронічні запальні захворювання, такі як ревматоїдний артрит або виразковий коліт;
  • нудота і втрата апетиту внаслідок різних причин.

"Знаючи це та враховуючи вразливість України, ми просимо вас підтримати свого президента Зеленського в легалізації медичного канабісу," — додають активісти.

Європейську коаліцію за справедливу та ефективну політику щодо наркотиків (ENCOD) заснували у 1993 році 14 організацій, що працюють у сфері боротьби з наркотиками, на прохання Європейської комісії. Протягом десятиліть ENCOD перетворилося на платформу зі 150 членів, організацій, компаній і громадян. Штаб-квартира ENCOD міститься у Брюсселі, Бельгія.

Також нещодавно на підтримку українських пацієнтів, які потребують медичного канабісу, виступив Міжнародний альянс з канабіноїдних препаратів (IACM). 

"У моїй практиці є багато пацієнтів з посттравматичним стресовим розладом, яких я успішно лікую канабісом. Поліпшується сон, зменшуються або зникають кошмари повністю. Ці пацієнти сприймають канабіс як велике благословення для подолання їхніх проблем", — зазначив провідний дослідник медичних властивостей німецький професор Франьо Гротенгермен.

У своєму листі професор, зокрема, зазначає, що медичний канабіс допомагає зменшити симптоми ПТСР більш ніж на 50%.

До повномасштабного вторгнення ліків на основі медичного канабісу потребували понад 2 млн пацієнтів. Через війну ця цифра збільшиться до щонайменше 6 млн людей, зокрема поранених військових та цивільних.

Ліки на основі медичного канабісу дозволені та активно використовують у 56 країнах світу, зокрема країнах ЄС, Великій Британії, США та Канаді. 

Урядовий законопроєкт № 7457 підтримав Президент Володимир Зеленський, Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, МОЗ, медичні сили ЗСУ, медики та експерти.

Цього тижня на засіданні Верховна Рада розгляне законопроєкт про легалізацію медичного канабісу.