Фільм "20 днів у Маріуполі" представлятиме Україну на "Оскарі"
![Фільм "20 днів у Маріуполі" представлятиме Україну на "Оскарі" Фільм "20 днів у Маріуполі" представлятиме Україну на "Оскарі"](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/09/18/20230918170425-1747.png&w=620&fit=cover&dpr=2)
Документальний фільм "20 днів у Маріуполі" українського журналіста і фотографа Мстислава Чернова поїде на "Оскар" від України. Таке рішення ухвалив Український Оскарівський Комітет.
Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях
Стрічка представлятиме Україну серед претендентів на номінацію "Найкращий міжнародний повнометражний фільм".
"Фільм було обрано шляхом голосування членами Українського Оскарівського комітету, головою якого є Валентин Васянович", — повідомили в комітеті.
"20 днів у Маріуполі" — це документальний фільм, який створили міжнародні журналісти Associated Press. Вони залишались в оточеному окупантами Маріуполі й зафільмували облогу міста від самого нападу російських військ уранці 24 лютого 2022 року.
Журналісти продовжили роботу в облозі та зафільмували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.
В національному відборі брали участь п’ять фільмів: "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова, "Залізні метелики" Романа Любого, "Памфір" Дмитра Сухолиткого-Собчука, "Терикони" Тараса Томенка та "ШТТЛ" Адрієна Уолтера.