На окупованому Джарилгачі пожежі знищили всю заповідну зону
Фото: НПП 'Джарилгацький'

На окупованому Джарилгачі пожежі знищили всю заповідну зону природного парку на території понад 1500 гектарів. Про це заявила директорка національного природного парку "Джарилгацький" Ірина Сабашенко, пише Суспільне.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

За її словами, вогнем знищена заповідна зона, де сконцентрована основна частина всіх степових екосистем острова та популяції всіх рідкісних тварин, які є на острові, а також концентрується найбільша кількість копитних.

"Наявні рослинні угруповання, які зараз знаходяться під загрозою зникнення, занесені до Зеленої книги України, належать до рідкісних та рослин, що зникають. Це угруповання формацій меч-трави болотної, ковили дніпровської, ковили волосистої, гвоздики бессарабської, золотобородника цикадового та інші",— розповіла директорка.

На відновлення степової, лугової, солончакових ділянок потрібно в середньому від 4-5 до 8-12 років, говорить Ірина Сабашенко. Тамариксові зарослі від 15-30 років.

"Збитки підраховуємо, але вже на мільярди гривень. Пожежа ще триває, тому даних точних не маємо", — говорить директорка.

Жителька одного з населених пунктів тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини розповіла Суспільному, що пожежу на острові було видно з узбережжя Джарилгацької затоки за 10 кілометрів від нього.

Раніше російські військові засипали перешийок між островом Джарилгач та окупованою частиною Херсонщини піском для його використання у військових цілях. Це вже загрожувало екосистемі острова та його акваторії.