Режисер фільму "20 днів у Маріуполі" отримав премію Гільдії режисерів США
Кадр з фільму

Український режисер Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів Америки (DGA Awards) за документальний фільм "20 днів у Маріуполі". Про це повідомили на сайті премії.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Чернов отримав премію за "видатні режисерські досягнення в документальному кіно". Стрічка "20 днів у Маріуполі" зображає події в оточеному окупантами Маріуполі у лютому-березні 2022 року. Зокрема, туди ввійшли кадри російських обстрілів, масові поховання та бомбардування пологового будинку.

"Я хочу подякувати DGA за це визнання. Хоча, на жаль, ми не можемо цим зупинити кулю чи захистити дитину від уламків", — сказав Чернов, додавши, що того самого дня його рідне місто Харків обстріляли російські військові.

Також до створення фільму були залучені фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. За роботу в обложеному Маріуполі усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Зокрема, "20 днів у Маріуполі" номінували на премію "Оскар" в категорії "Найкращий документальний фільм". Премія Гільдії режисерів США є "провісником успіху" на"Оскарі" і не "вгадувала" переможця за найкращу режисуру лише вісім разів за 75 років, пише Deadline.

За "видатні режисерські досягнення в ігровому повнометражному фільмі" нагороду отримав режисер Крістофер Нолан за свій фільм "Оппенгеймер". За режисерський дебют нагородили режисерку Селін Сон за драму "Минулі життя". 

У телевізійних категоріях найкращим драматичним серіалом став "Останній із нас" Пітера Гоара, найкращим мінісеріалом — "Уроки хімії" Сари Адін Сміт, а найкращим комедійним — "Ведмідь" Крістофера Сторера.

Вручення 76-ї нагороди Гільдії режисерів Америки за видатні режисерські досягнення у 2023 році відбулося 10 лютого (у ніч проти 11 лютого за київським часом) у Лос-Анджелесі.