RU

"Троєщинські луки" площею 375 гектарів офіційно повернули у власність киян

05.09.2023, 17:49 • 1 хвилина
Фото: КЕКЦ

Сьогодні, 5 вересня, Касаційний суд виніс остаточне рішення щодо заказника "Троєщинські луки". Територію площею 375 гектарів повернули у власність киян, повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова.

У 2020 році Київрада включила частину цієї землі до складу новоствореного заказника "Троєщинські луки". Луки простягаються на північ від рогу вулиць Милославської та озера Алмазне. Це територія, де є червонокнижні види рослин, комах, тварин і птахів. Вартість землі оцінюють у 10 млрд грн.

Згодом сільгосптовариство "Нова Україна" оскаржило це рішення в Господарському суді Києва – забудовники намагалися довести, що передана заказнику земля була раніше виділена їм для забудови.

13 липня 2021 року Господарський суд своїм рішенням відмовив в позові забудовникам. У 2022 році це рішення сільгосптовариство "Нова Україна" оскаржило. У вересні торік відбулись два судових засідання на захист київського заказника "Троєщинські луки". Перший суд — це Господарський апеляційний, де розглядалася апеляція сільгосптовариства "Нова земля", другий суд — Київський адміністративний, де розглядався позов забудовника проти Земельного департаменту КМДА.

28 лютого 2023 року Північний апеляційний господарський суд повернув громаді Києва заказник "Троєщинські луки". Однак забудовник подав касацію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини