Історії

На виборах директора УКФ переміг Владислав Берковський

27.04.2021, 18:20 • 2 хвилини
На виборах директора УКФ переміг Владислав Берковський - Фото
Владислав Берковський. Фото: Вікторія Бондарчук для thekyivreview.com

Виконавчим директором Українського культурного фонду обрали Владислава Берковського.

Таким є рішення наглядової ради УКФ, пише Суспільне.

На цю посаду претендували 12 кандидатів.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Telegram: тільки корисна інформація для українських родин

Як пише Укрінформ, Берковський у своєму виступі зазначив, що дуже важливим є налагодження чіткої комунікації між дирекцією та наглядовою радою, між самим УКФ та органами виконавчої влади та між УКФ і суспільством. 

За його словами, потрібно більше поширювати інформацію про установу, про її діяльність, про засади та вимоги, які ставляться, а також важливим є поширення досвіду та інформації на регіональному рівні.

Владислав Берковський – дослідник економічної історії України XV-XVII століття, фахівець з державної політики в архівній сфері, джерелознавець, архівіст, кандидат історичних наук. Був директором Центрального державного кінофотофоноархіву України.

14 квітня наглядову раду УКФ очолила Лариса Мудрак. Її попередник Михайло Захаревич пішов з посади за власним бажанням.

  • Попередня виконавча директорка фонду Юлія Федів зняла свою кандидатуру з виборів на переобрання.
  • УКФ під її керівництвом звинуватили у непрозорому розподілі коштів. Це був власник клубу "Stereoplaza" і член партії "Голос" Максим Шульженко. До нього приєднався нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк . Він подав заяву до Національного бюро розслідувань.
  • Фактично, звинувачення підтримало і Міністерство культури.
  • Український культурний фонд відповів на звинувачення у непрозорості фінансування проєктів. На думку УКФ, невідомий автор припускається помилки, переконуючи, що порядок використання бюджетних коштів визначається наказом Фонду, а отже посадові особи Фонду одноосібно приймають рішення щодо розподілення коштів. Це не так, адже Фонд не є приватною структурою.
  • Як зазначають у статті "Вибори в Українському культурному фонді: що відбувається, з ким і чому" на LB, однією з найбільших вад механізму держфінансування, яким керується УКФ, є норма про те, що бюджетні кошти на культуру (окрім тих, що розподіляються Держкіно) мають витрачатись у рік отримання, що стискає часові межі для подачі на грант, отримання, реалізації проєкту та звітування.
  • Фонд так і не зміг обрати директора, тож призначили тимчасово виконуючу обов'язки. А заодно нові вибори.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини