Маленька ранкова рутина і кінець дня "тихою перевіркою": правила буднів щасливих пар
Ілюстративне фото: Freepik

Марк Треверс – психолог, який спеціалізується на стосунках, ділиться, що в будні через велику завантаженість у пари іноді не залишається часу на контакт одне з одним. Втім, близькість не потребує додаткового часу – лише наміру. Про це пише CNBC.

"Як психолог я бачив, як невеликі щоденні ритуали допомагають людям відчувати себе ближчими, навіть коли життя завантажене. І ще краща новина: інтимність не мусить чекати вихідних", – каже фахівець.

Добірка практик, які виконують щасливі пари

Маленька ранкова рутина. Як стверджує Треверс, пари, що перебувають у щасливих стосунках, розпочинають день разом – навіть п’ять чи десять хвилин спільного часу мають значення. Це може бути пробудження в одному ліжку, обійми перед тим, як встати, спільне застилання ліжка з розмовами про сни або ранкова кава поруч – навіть у тиші.

Суть не в тому, як ви це робите, а в тому, що ви робите це. Успішні пари нагадують одне одному: "Яким би важким не був день попереду – ми все одно маємо одне одного".

Турботливі повідомлення протягом дня. Для того, щоб залишатися на зв’язку, не обов’язково вести довгі розмови посеред робочого дня. Смішний мем, коротка історія про те, що відбулося в офісі, чи просте "я думаю про тебе" – може зміцнити емоційну близькість.

Пари з міцними стосунками надсилають повідомлення не для того, щоб розв'язати побутові питання, а щоб нагадати одне одному: "Ти в моїх думках". Така дія займає лише кілька секунд – під час обідньої перерви, перепочинку за кавою чи візиту до вбиральні. Ці знаки уваги можуть здаватися незначними, однак вони здатні покращити настрій, надати мотивацію, викликати відчуття цінності та слугувати нагадуванням про те, що вас завжди чекають вдома.

Час для себе. Коротке тренування або перекус під улюблений серіал допомагає "очистити" думки й налаштуватися на спокійне та уважне спілкування з обранцем. Іноді найкращий спосіб відновити зв’язок у стосунках – спочатку "підзарядитися" наодинці.

Час для "нас". Пара, що перебуває в гармонійних стосунках, свідомо обирає створити бодай один спільний момент щастя щодня. Наприклад, це може бути спільна вечеря, коротка гра чи перегляд улюбленого шоу. Найголовніше – провести цей час без дітей, хатніх справ і сповіщень.

Завершення дня "тихою перевіркою". Нічні "підсумки" не призначені для розв'язання проблем, однак вони допомагають залишатися емоційно на одній хвилі та не дозволяють дрібним непорозумінням перерости в щось більше. До прикладу, це можуть бути прості запитання з такими ж простими відповідями: "Як ти насправді почуваєшся?", "У тебе все гаразд?".

Іноді ці запитання слугують формою подяки, вибачення чи думки, яку протягом дня не вдалося озвучити. Короткі щовечірні "перевірки" гарантують, що між парою не залишиться недомовленостей.