Африканські пінгвіни на межі зникнення: які причини
Африканські пінгвіни перебувають на межі вимирання в умовах дикої природи. Про це повідомляє Всесвітній фонд дикої природи.
Згідно з оцінками Міжнародного союзу охорони природи, у світі налічують близько 19,8 тис. африканських пінгвінів та менше ніж 10 тис. пар, що можуть народити потомство. Показник майже на 75% менший, ніж 30 років тому.
Популяція птахів найбільше страждає від кліматичних змін та комерційного рибальства, що ускладнює пошук їжі для пінгвінів.
У Південній Африці зосереджено 76% світової популяції пінгвінів – шість колоній. У 2024 році довкола виду встановили "заборонені зони" – заборонили рибалити. Проте дії не захистили основні райони харчування африканських пінгвінів. Тому птахи змушені "змагатися" з рибалками – це ставить їх під загрозу вимирання.
Африканські пінгвіни заввишки близько 60–70 см, важать 2–3 кг. У виду є характерні чорні та білі плями на тілі, які є унікальними для кожного птаха. Також є і чорна смужка на грудях. Пінгвіни мають гучний голос, який віддалено схожий на крики віслюка. Саме тому інколи вид називають "віслючими пінгвінами". Відомо, що вони пристосовані до теплого клімату, на відміну від більшості пінгвінів інших видів.
- На острові Галіндез, де розташована станція "Академік Вернадський", українські полярники нарахували рекордну кількість субантарктичних пінгвінів. Їх понад 7000.
- Чому до української станції "Академік Вернадський" приходять зграї пінгвінів. Полярники пояснюють.
- Біля "Академіка Вернадського" серед тисяч субарктичних пінгвінів з'явився новий вид. Українські полярники помітили на Галіндезі пінгвінів Аделі.
- Поблизу станції "Академік Вернадський" у пари пінгвінів з'явилося перше яйце в цьому році. Знахідку виявив біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко.