Бореться з ознаками старіння і покращує роботу печінки: всі переваги хлорофілу як добавки

У соцмережах хлорофіл здобув популярність як модна добавка. Однак про його корисні властивості люди дізналися ще на початку 1900-х років. Vogue розповідає про його переваги, властивості та про те, кому слід обмежити його споживання.
Хлорофіл – пігмент, що надає рослинам, овочам їхнього характерного зеленого кольору, пояснює Шабір Дая, фармацевт і співрозмовник Victoria Health та додає: "Він поглинає сонячне світло і перетворює його на енергію завдяки фотосинтезу. На молекулярному рівні хлорофіл майже ідентичний гемоглобіну".
Хлорофіл використовують у лікування виразок, для знеболення, у разі розладів шкіри та як освіжувач ротової порожнини.
Його смак більшість людей описує як землистий, трав’яний, ба навіть металевий. "Якщо ви колись куштували сік зі свіжого шпинату, то маєте точне уявлення про природний смак хлорофілу, – каже доктор Віджая Мурті й додає: – Рідкі добавки хлорофілу мають насичений смак, тому їх часто розбавляють водою або змішують із м’ятою".
Які переваги має хлорофіл
Зменшення запалення. Хлорофіл нейтралізує вільні радикали в організмі та сприяє їх виведенню, підтримуючи здоров’я печінки, пояснює Ріан Стівенсон, нутриціологиня, натуропатка й засновниця Artah. Зокрема, фахівчиня додає, що це своєю чергою також зменшує запалення та потенційно знижує ризик хронічних захворювань.
Покращує стан шкіри. Цей зелений пігмент прискорює загоєння ран, зменшує прояви акне та бореться з ознаками старіння, стимулюючи вироблення колагену й знижуючи запалення.
Допомагає з доставленням кисню. Хлорофіл допомагає еритроцитам засвоювати кисень.
Покращує роботу печінки. Цей компонент також здатен запобігати всмоктуванню діоксинів – забруднювачів, які трапляються в продуктах харчування через застосування гербіцидів, – і водночас сприяє виведенню цих токсинів з організму.
Крім того, хлорофіл активізує ферменти, які виробляє печінка для очищення та детоксикації, каже Шабір Дая. Вважається, що хлорофіл стимулює регенерацію пошкоджених клітин печінки та діє ефективніше, ніж традиційні рослинні засоби.
Сприяє здоров’ю кишківника й травленню. Хлорофіл покращує кровообіг до всіх органів та має антимікробні властивості, які сприяють зменшенню кількості патогенних мікроорганізмів, що живуть у кишківнику.
Попри корисні властивості, ця добавка може впливати на ферменти печінки або зв’язувати поживні речовини, тож у теорії існує ризик, що вона знижує засвоєння деяких ліків чи інших добавок, якщо приймати їх одночасно.
Експерти радять приймати хлорофіл окремо щонайменше за одну-дві години до інших препаратів. Зокрема, людям, які приймають засоби для розрідження крові, слід попередньо проконсультуватися з лікарем.
Кому слід обмежитись у використанні хлорофілу
Людям, які приймають ліки, що підвищують чутливість до сонячного світла – як-от певні антибіотики чи засоби для лікування акне, – краще уникати високих доз хлорофілу, оскільки він посилює фоточутливість: шкіра стає більш вразливою до пошкоджень, спричинених сонцем.
Крім того, людям із травними розладами чи схильністю до діареї слід обережно використовувати продукт, особливо у рідких формах. До групи, яка має з уважністю ставитися до компонента, також входять вагітні та жінки, що годують грудьми. Ріан Стівенсон пропонує звернути увагу на дієтичні джерела цієї речовини.
Офіційної рекомендованої добової норми хлорофілу не існує. Однак доктор Віджая Мурті зауважує, що більшість рідких добавок радять приймати близько 100–300 мг на день.
"Якщо ваш раціон збагачений рослинами, то ви, ймовірно, вже отримуєте певну кількість хлорофілу зі шпинату, петрушки, паростків пшениці чи подібної зелені", – ділиться Мурті й запевняє, що цю добавку слід сприймати як корисне доповнення до харчування, а не як замінник овочів і зелені.