Чи шкодить сну відкладання будильника та коли варто від нього відмовитися – пояснює лікарка
![Чи шкодить сну відкладання будильника та коли варто від нього відмовитися – пояснює лікарка Чи шкодить сну відкладання будильника та коли варто від нього відмовитися – пояснює лікарка](https://wsrv.nl/?output=webp&url=storage.liga.net/images/general/2025/02/12/20250212180856-7248.jpg&w=620&fit=cover)
Раніше вважалося, що регулярне відкладання будильника негативно впливає на якість сну, однак нові дослідження ставлять це під сумнів. Як розповіла психологиня з поведінкової медицини сну Алісія Рот, у деяких випадках ця звичка може не шкодити здоров'ю, пише Cleveland Clinic.
Дослідження науковців зі Стокгольмського університету, в якому взяли участь 1 700 людей, показало, що ранкове відкладання будильника – поширене явище серед молоді й тих, хто звик лягати та прокидатися пізніше. Проте ця звичка має різні наслідки, залежно від індивідуальних особливостей та стилю життя.
Ще одне дослідження, у якому брала участь 31 людина, засвідчило, що відкладання будильника не впливає на когнітивні функції. Водночас Алісія Рот зауважує, що через невелику вибірку ці дані не можна узагальнювати для всіх.
У чому проблема відкладеного будильника
Лікарка пояснює, що відкладання будильника може порушувати глибокі стадії сну та фазу REM, яка відповідає за відновлення організму. Це своєю чергою може призвести до підвищеного тиску, прискореного серцебиття та накопиченої втоми.
Якщо людина у разі регулярного користування функцією повторного дзвінка відчуває апное, хронічний недосип і розлади сну варто відмовитися від цієї функції, каже лікарка. Проте якщо перелічені проблеми не спостерігаються, звичку можна не змінювати.