Гормональний суперфуд, що сприяє роботі печінки й бореться з надлишком естрогену, – усе про броколі

Ганна Олдерсон – нутриціологиня й експертка з гормонального здоров’я – зазначає, що броколі – це гормональний суперфуд, здатний виводити з організму надлишок естрогену, підтримувати здоров’я печінки та сприяти кращому метаболізму гормонів. Vogue розповідає про користь броколі.
Серед корисних властивостей цієї рослини – розчинна й нерозчинна клітковина, що сприяє здоров’ю кишківника і його моториці. Одна чашка броколі містить близько 5 г клітковини, тоді як рекомендована добова норма – 30 г.
"Клітковина допомагає травленню та живить мікробіом кишківника, сприяє регуляції рівня цукру в крові, знижує запалення й підтримує детоксикаційні процеси", – каже дієтологиня Роуз Фергюсон.
У функціональній медицині клітковину розглядають як своєрідну щоденну терапію, оскільки багато регуляторних процесів в організмі розпочинаються у кишківнику. Коли йдеться про гормональний баланс, надлишковий естроген може виводитися через дефекацію – за умови, що людина споживає достатню кількість клітковини для ефективної роботи травної системи.
Зокрема, броколі та паростки броколі містять сполуку індол-3-карбінол. Олдерсон пояснює, що під час травлення, ця сполука перетворюється на дііндолілметан (DIM), він допомагає печінці розщеплювати естроген на метаболіти, що легше виводяться з організму.
Цей процес є важливим, адже надлишок естрогену може стати причиною болісної менструації, чутливості грудей у лютеїновій фазі, здуття живота, ПМС, перепадів настрою, втоми й інших симптомів.
Паростки натомість містять сульфорафан – детоксикаційну сполуку, що підтримує роботу печінки. "Сира чи злегка приготована на пару броколі також може активувати важливий фермент печінки – CYP1A1", – каже Олдерсон і зауважує, що цей фермент відіграє ключову роль у детоксикації.
Коментарі (0)