Як відмова від цукру впливає на здоров'я кишківника – пояснює гастроентеролог
Фото: unsplash.com

Лікарі та дієтологи можуть мати різні позиції щодо користі м’яса, вуглеводів чи кофеїну, але практично всі медичні експерти мають однакову точку зору щодо цукру. Його надмірне споживання призводить до погіршення роботи мозку, серця та кишківника.

Проте неможливо повністю розірвати зв’язок із цукром, оскільки він міститься в деяких продуктах, багатих поживними речовинами.

Дієтологиня Брижит Цайтлін в інтерв'ю для ресурсу Well + Good пояснила, що існує два типи цукру: прості цукри, які зустрічаються в природі і стають вуглеводами (ті, що містяться в овочах, фруктах та зернах), і рафіновані цукри (цукрова тростина, хлібобулочні вироби та солодощі).

Повноцінна відмова від цукру вплине на здоров’я кишківника та зниження рівня поживних речовин, що містяться в овочах, фруктах та зернах.

"Що стосується доданого цукру та здоров'я кишківника, то насправді ми багато чого не знаємо. Наукові дослідження дозволяють припустити, що це пошкоджує мікробіом. Адже те, що ми їмо, визначає склад наших кишкових бактерій", – стверджує гастроентеролог Уілл Булсевич.

Що відбувається з кишківником після уникнення доданих цукрів

Якщо доданий цукор, ймовірно, викликає запалення в кишківнику, що відбувається з ним, коли людина прибирає доданий цукор зі свого раціону?

Лікар Булсевич стверджує, що це покращує баланс кишківника – процвітання хороших бактерій. Дисбаланс – це збільшення кількості шкідливих бактерій. Він спричиняє проблеми з травленням, а у довгостроковій перспективі когнітивний спад та розвиток хронічних захворювань.

Коли в кишківнику домінують здорові бактерії, а кількість поганих мінімальна, травлення, стан шкіри та робота мозку покращаться, а настрій підвищиться.

Чим замінити рафінований цукор

За даними U.S. Dietary Guidelines for Americans, кількість доданого цукру в раціоні має становити не більше, ніж 10% добової кількості калорій.

Замінники цукру є популярним варіантом для людей, які хочуть відмовитися від доданого цукру. Проте не всі альтернативні підсолоджувачі корисні.

"Причина нульової калорійності штучних підсолоджувачів полягає в тому, що вони не засвоюються в організмі. Але це не означає, що вони не змінюють мікробіом. Все, що ви споживаєте, так чи інакше змінює його. Штучні підсолоджувачі також підвищують рівень цукру в крові", – пояснює доктор Булсевич.

Людям, які не можуть відмовитись від солодощів лікар радить:

  • Обирайте мінімально оброблені варіанти солодощів. Наприклад, фруктові та горіхові батончики або йогурти.
  • Заміняйте цукор кленовим сиропом, агавою та медом. Адже вони мають деякі поживні речовини: цинк у кленовому сиропі, вітамін К в агаві та магній у меді. Це краще, ніж штучні підсолоджувачі.
  • Найкраща солодка їжа – це фрукти. Вони багаті клітковиною, яка особливо корисна для кишківника.

Скорочення споживання цукру може стати першим кроком до покращення самопочуття. Коли цукор займає останнє місце у вашому раціоні, це дозволяє іншим продуктам, багатішим поживними речовинами, позитивно впливати на здоров'я та тіло.

Читайте також:

  • Що буде з тілом, якщо відмовитися від цукру
  • Замінники цукру і правда про нього: види, денна норма, шкода, альтернатива
  • Шкідливі продукти для зубів. Від чого варто відмовитись для зменшення ризику карієсу

Підписуйтесь на LIGA.Life в Telegram: тільки корисна інформація для українських родин

Подбати більше про своє тіло і стати спортивнішими допоможуть як правильне харчування, так і професійні тренери. Наприклад, у мережі Спортлайф. Спортлайф є партнером Ліга.Лайф у матеріалах щодо здорового способу життя. Вони підтримують цю тематику фінансово, однак не втручаються у редакційні матеріали.