Користь вишні для здоров'я. Чому слід додати ягоду в раціон вже сьогодні
Кінець червня – час підживити свій організм ягодами, наприклад вишнею. Вона насичена вітамінами та антиоксидантам, які допомагають відновити цикл сну та мають протизапальний ефект.
Поживна цінність
За даними ресурсу Nutrition Data, у 100 грамах вишні міститься:
калорій: 50;
білків: 1 г;
вуглеводів: 12,2 г;
жирів: 0,3 г;
клітковини: 1,6 г (6% денної норми);
вітамін В3 (ніацин): 0,4 мг (2% від денної норми);
кальцію: 16 мг (2% від денної норми);
калію: 173 мг (5% денної норми);
міді: 0,1 мг (5% денної норми);
марганцю: 0,1 мг (6% денної норми).
Окрім цього, вишня багата антиоксидантами:
вітамін С: 10 мг (17% денної норми);
вітамін А: 1283 МО (міжнародна одиниця)(26% денної норми);
бета-каротин: 770 мг.
Переваги споживання
Містить запас вітаміну С та калію. За даними дослідження, для підтримки імунної системи та здоров’я шкіри, необхідний вітамін С. А для скорочення м’язів та регуляції артеріального тиску – калій. Завдяки споживанню вишні можна отримати необхідний запас вітаміну та мінералу.
Допомагає у боротьбі з хронічними хворобами та зменшує запалення. Вишня має високий вміст антиоксидантів, які допомагають боротись з окислювальним стресом (процес пошкодження і загибелі клітин тіла в результаті окислення – Ред.). Дослідження доводять, що споживання вишні зменшило запалення в 11 з 16 дослідженнях та ризики окисного стресу у 8 з 10 дослідженнях. Ягоди також багаті поліфенолами, які зменшують запалення та допомагають боротись з пошкодженням клітин.
Покращує спортивні показники. Результати дослідження доводять, що протизапальні та антиоксидантні сполуки у вишні допомагають полегшити біль у м’язах та запалення під час фізичних навантажень. Наприклад, спортсмени п’ють терпкий вишневий сік для прискорення відновлення м’язів.
Позитивно діє на здоров’я серця. Оскільки вишня багата потужними поліфенольними антиоксидантами (антоціани, флавоноїди та катехіни), вона допомагає підтримувати здоров’я серця, захищаючи від пошкодження клітин та зменшуючи запалення.
Регулює артеріальний тиск. Для підтримки регулярного серцебиття необхідно вживати калій. Він допомагає виводити натрій з організму, регулюючи артеріальний тиск.
Полегшує артрит та подагру. Протизапальні властивості вишні корисні для хворих на артрит та подагру (тип артриту, що виникає через накопичення сечової кислоти, що може призвести до набряків і болю у суглобах – Ред). У рамках дослідження люди з подагрою протягом двох днів їли свіжу вишню. У результаті, кількість випадків подагри зменшився на 35%.
Покращує сон. Дослідження доводять, що споживання вишні або вишневого соку покращує сон. Плід насичений мелатоніном – гормоном, який допомагає регулювати цикл сну та бадьорості.
Ризики споживання
Людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту та підвищеної кислотності не слід зловживати вишнею.
Адже ці ягоди мають з високий вміст FODMAP – ферментованих оліго-, ді-, моносахаридів та поліолів. Це група вуглеводів, які уникають травлення, а потім ферментуються бактеріями кишківника, які виробляють побічний продукт – газ.
Окрім цього, вишня роз'їдає зубну емаль, тому стоматологи радять полоскати ротову порожнину після споживання ягід.
Як додати у раціон
Споживайте свіжу вишню для отримання максимальної користі та запасу усіх поживних речовин.
Проте ягода також смакуватиме у складі десертів:
- Рецепти десертів. Готуємо віденський вишневий пиріг
Читайте також:
- Капуста: калорійність та вміст вітамінів. Чому вона корисна для здоров'я і як приготувати
- Низькокалорійні фрукти з високим вмістом вітамінів, які варто додати у свій раціон
- Все, що варто знати про полуницю: поживна цінність, користь, ризики споживання та рецепти
Більше їжі та смачних рецептів – у нашому Телеграм каналі Mood food.
Подбати більше про своє тіло і стати спортивнішими допоможуть як правильне харчування, так і професійні тренери. Наприклад, у мережі Спортлайф. Спортлайф є партнером Ліга.Лайф у матеріалах щодо здорового способу життя. Вони підтримують цю тематику фінансово, однак не втручаються у редакційні матеріали.
Даша Лобанок, для LIGA.Life