Історії

"Документ, так документ". Книга про Стуса починатиметься з рішення суду про її заборону

02.11.2020, 14:01 • 2 хвилини
Рішення Дарницького суду у справі книги про Стуса. Фото – Юлія Орлова Facebook

Новий наклад книги "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані матиме всередині сюрприз – надруковане на форзаці рішення Дарницького районного суду про заборону книги.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Віват.

"Ми вирішили: документ, так документ. Тому на форзацах книги розміщено рішення дарницького райсуду про заборону книги в першій інстанції, яке може вступити в силу 18 листопада, та передмова укладача книги Вахтанга Кіпіані", – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Книгу Кіпіані про суд над Стусом видадуть в аудіо. Озвучить Ахтем Сеітаблаєв

Фото того, який вигляд матиме новий форзац, опублікувала директорка видавництва Юлія Орлова.

  • 19 жовтня суд частково задовільнив позов Віктора Медведчука до Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat, у якому просив заборонити книгу "Справа Василя Стуса". На думку Медведчука, вона шкодить його честі, гідності та діловій репутації.
  • Книга на 90% складається з розсекречених архівних документів КДБ. За часи радянської влади саме Віктора Медведчука радянська влада вибрала адвокатом Василя Стуса на суді.
  • Рішення суду спричинило такий ажіотаж серед українців, що книгу розкупили за лічені години, а видавництво додруковує понад 15 000 примірників. Справцював ефект Стрейзанд.
  • А міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко навіть пообіцяв особисто закупити частину тиражу для українських бібліотек.
  • Що задовільнив суд, що далі буде з книгою і що саме не сподобалось Медведчуку, читайте у матеріалі: Медведчук добился запрета книги о суде над Стусом. Теперь точно стоит прочесть пересказ.
Катерина Амеліна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини