Життя від вихідних до вихідних: експерти дають поради, як покращити будні
Ілюстративне фото: Unsplash

Постійне почуття страху перед понеділком та незмінне очікування вихідних, як стверджують експерти з психології, не можна назвати змістовним життям. Однак існують способи урізноманітнити будні та покращити work-life balance, пише CNN.

Середньостатистична людина проводить на роботі близько третини життя – приблизно 90 000 годин. А якщо ця робота не приносить задоволення, це може вплинути на щастя, стверджує докторка Соня Любомирські з Каліфорнійського університету в Ріверсайді.

Якщо змінити роботу наразі неможливо, слід спробувати переосмислити свій підхід: дослідити, чи є щось у цій роботі, що покращує життя хоча б одній людині. Виконання дрібних завдань, як-от відповіді на електронні листи, можна пов’язати з більшими цілями чи цінностями.

"Я відповідаю на ці листи, щоб завершити певне завдання, що дозволить нам почати важливий проєкт. Своєю чергою проєкт наближає мене до цілі, що має для мене значення", – пояснює докторка Еміліана Саймон-Томас з Каліфорнійського університету в Берклі.

Зокрема, варто не нехтувати стосунками на роботі. Адже розмови з колегами впродовж дня можуть давати позитивні емоції, так само як і прогулянки в парку чи смачний десерт під час перерви.

"Ознакою щастя є постійне переживання позитивних емоцій. Це може бути радість, зокрема цікавість, спокій, гордість… Все це індивідуально. Тож подумайте: що може викликати у вас ці маленькі сплески радості", – каже Любомирські.

Також замість того щоб заповнювати активностями лише вихідні, слід планувати приємності й у будні, каже доктор Джеймс Павелскі, професор практики та директор освітніх програм у Центрі позитивної психології Пенсильванського університету.

Наприклад, експерт разом з дружиною щочетверга відвідують імпровізаційні курси. "Наступний день після активного вечора ви відчуваєте задоволення від того, що не скасували плани, навіть якщо спочатку не дуже хотілося", – каже експертка з добробуту Сюзанн Піледжі Павелскі.

Зокрема, вона наголошує, що спільне дозвілля допомагає зміцнити стосунки, особливо в будні, коли більшість "живе" до п’ятниці. Для того щоб зробити спілкування змістовнішим, пані Павелскі радить ставити цілі: щодня дізнаватися нові факти про своє оточення. А ось такі активності, як імпровізація, командний спорт чи зустріч за кавою, сприяють зміцненню емоційного зв’язку.

Докторка Саймон-Томас зауважує: люди, у яких є хобі поза роботою, мають більш стійке відчуття ідентичності, яке допомагає краще переживати невдачі.