Роблять кишківник здоровішим. Калорійність бананів, їхня поживна цінність та користь
Поживнішого перекусу, ніж банани, складно уявити. Вони доступні, смачні та займають мало місця у сумці.
Банани мають особливу користь для здоров'я кишківника. Про це йдеться в інтерв'ю дієтологині Сюзі Фінкель для видання LIVESTRONG.com: "Вони містять чудовий поживний склад: калій, вітамін С, вітамін В6, магній, мідь та клітковина".
Згідно з ресурсом Nutrition Data у 100 г бананів міститься:
- Калорій: 89;
- Вуглеводів: 22,8 г;
- Білків: 1,1 г;
- Жирів: 0,3 г;
- Клітковини: 2,6 г;
- Калій: 358 мг (10% денної норми);
- Вітамін С: 8,7 мг (15% денної норми);
- вітамін В6: 0,4 мг (18% денної норми);
- Магній: 27 мг (7% денної норми);
- Мідь: 0,1 мг (4% денної норми).
Банани допомагають нам підтримувати електролітний баланс. Адже вони містять значні дози калію та магнію – двох основних макромінералів. Калій життєво важливий для рівноваги та скорочення м'язів, а магній необхідний для здоров'я кісток та нервово-м’язової передачі.
"Вони також є прекрасним джерелом вуглеводів, які є основним джерелом енергії нашого організму. Популярний фрукт особливо чудовий вибір для тих, хто лікує гіпертонію, і для спортсменів, яким потрібно поповнювати електроліти після фізичних вправ", – пояснює дієтологиня.
Переваги бананів для здоров’я кишківника
- Незрілі банани. У бананах, які зелені або лише пожовтіють, більше пектину та крохмалю, які допомагають живити мікроби у товстій кишці. За словами дієтологині вони корисні під час діареї, оскільки сприяють засвоєнню води, а також сповільнюють збільшення рівня цукру в крові.
- Стиглі банани. Оскільки банани жовтіють і в кінцевому підсумку утворюють коричневі плями, велика частина крохмалю перетворюється на цукри, які мають "м'який від природи проносний ефект". Фінкель пояснює, що стиглі плоди можуть допомогти в боротьбі з гострими запорами.
Способи приготування бананів для поліпшення здоров'я кишківника
1. Сорбет
Перемішайте банани в блендері до кремоподібної маси. Можете додати кефір, йогурт чи молоко і приготувати морозиво чи смузі.
Коли у вашій фруктовій мисці є зайві перестиглі банани, очистьте їх від шкірки та сховайте у морозилку. Коли у вас буде настрій, ви зможете приготувати банановий сорбет.
2. Млинці
Ви можете замінити яйця бананом, адже вони дадуть необхідну клейку консистенцію. Також банани – це прекрасні джерела цукру, тому можуть бути здоровим підсолоджувачем.
Покрокові рецепти з бананів ви можете знайти тут:
- Солодкий перекус: швидкий рецепт бананового хліба
- Швидкі рецепти за 5 хвилин: чізкейк, французький тост з бананами та багато іншого
- П'ять незвичайних рецептів какао:по-мексиканськи, гарбузове, лавандове, з ромом та бананом
3. Вівсянка
Поєднання бананів та вівса – це справжня енергетична бомба: вони містять клітковину, яка гарантує відчуття ситості надовго.
4. Тости
Якщо не знаєте, що приготувати на перекус чи сніданок, то тости з арахісовою пастою та бананом стануть ідеальним варіантом. Це комбінація білків, вуглеводів та корисних жирів. Що може бути краще?