Не мотивуйте, а дисциплінуйте. Як змусити себе регулярно займатися спортом
Фото: depositphotos.com

Існують дні, коли нам зовсім не хочеться тренуватися через лінь чи зайнятість. Проте відхилення від графіка тренувань згодом може призвести до відмови від них. 

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Як себе мотивувати? Існує безліч способів! Ресурс MyFitnessPalblog пропонує дотримуватись таких правил:

Правило 10 хвилин

Краще трошки, ніж зовсім нічого. Тож скажіть собі, що вам потрібно зробити лише перші 10 хвилин тренування. Якщо після 10 хвилин у вас не виникне бажання припинити, продовжуйте.

Інший спосіб: використовуйте коротші відрізки часу для тренування. Наприклад, розбийте його на 5–10-хвилинні комплекси вправ. Так до кінця дня ви назбираєте 30 хвилин фізичної активності.

Встановіть рівні вправ

"Замість однієї мети поставте три, наприклад: золото, срібло та бронзу", – рекомендує Майкл ОБрієн, фахівець з мислення.

Так ви будете мати кілька різних версій тренування. Варіант "золотої медалі" – це повне тренування. Срібна та бронзова медалі – це менш напружені тренування.

"Наприклад, золото може бути пробіжкою дистанцією 8 кілометрів, срібло – 5 км, а бронза – 2 км. Так, бронза – це не золото, але вона допоможе вам залишатися в грі і підтримувати свій імпульс", – пояснює Майкл ОБрієн.

Придумайте нагороду

"Наше тіло і розум отримує задоволення від нагород. Це може бути вечір за переглядом телешоу або смачний та корисний смузі", – пояснює Джастін Свенсон, сертифікований персональний тренер.

Ви також можете спробувати поєднати улюблені справи. Наприклад, прослухати новий епізод подкастів під час тренування. 

Перетворіть хатні справи в тренування

Якщо ви не хочете виконувати повноцінний комплекс вправ, можливо, ви зможете перетворити хатні обов'язки на мінітренування.

"Наприклад, якщо ви прибираєте у своїй квартирі, увімкніть улюблену танцювальну музику і рухайтесь активніше. Додайте кілька стрибків або кілька танцювальних рухів. Чим більше ви включаєте вправи у свої повсякденні справи, тим легше вам буде мотивувати себе робити їх більше", – пропонує Свенсон.

Враховуйте фінансовий вклад

Якщо ви нещодавно придбали нові кросівки, обладнання для домашніх тренувань або програму тренувань, нагадайте собі, що ви вклали гроші у ці речі.

Це може допомогти вам змінити своє мислення.

Не мотивуйте, а дисциплінуйте

Існує думка, що нам потрібно відчувати мотивацію для того, щоб змусити себе тренуватися. Проте правда в тому, що ви можете залишатися відданими спорту без неї.

"Я ніколи не покладаюся на мотивацію. Натомість я дисципліную себе. Після того, як ви впроваджуєте дисципліну щодо своїх тренувань та  харчування, вас буде неможливо зупинити! ", – говорить Сара Пелк Грака, сертифікований особистий тренер та засновник компанії Strong with Sarah. 

Читайте також: