Педіатриня назвала доступний продукт, багатий на вітаміни, який варто додати до раціону дитини

Педіатриня Келлі Фрейдін каже, що більшість батьків відповідально ставляться до харчування своїх дітей та усвідомлюють важливість овочів у раціоні чи обмеження в споживанні цукру. Однак, на думку експертки, є одна поживна сполука, яку досі недооцінюють – бобові. Про це пише CNBC.
Фрейдін називає переваги цього суперфуду в раціоні:
Містять білок, який є важливим для росту та енергії. Усі види бобових – виняткове джерело рослинного білка. Цей продукт також багатий на амінокислоти, які необхідні для підтримки енергії, росту та активного способу життя.
Зокрема, містить і розчинну та нерозчинну клітковину, що позитивно впливає на травлення. Нерозчинна клітковина сприяє регулярному випорожненню, запобігає закрепам і підтримує нормальну роботу кишківника. Розчинна клітковина допомагає створити відчуття ситості після їжі, знижує рівень холестерину (ЛПНЩ) та стабілізує рівень цукру в крові, запобігаючи перепадам енергії.
Суперфуд також багатий на поживні речовини й вітаміни. Наприклад, фолат (вітамін B9), який є в бобових, відіграє важливу роль у рості та розвитку клітин. А от залізо сприяє транспортуванню кисню у всьому організмі. Лікарка наголошує, що продукт містить і велику кількість магнію, що відіграє роль у функціонуванні нервів і м’язів. А також комплекс вітамінів групи B, що підтримують вироблення енергії та здоров’я мозку.
"Соєві боби містять значну кількість корисних жирів, як омега-3 і омега-6, що сприяють здоров’ю серця", – ділиться фахівчиня.
Крім поживної цінності, продукт має і практичні переваги. "Вони (бобові. – Ред.) не дуже дорогі, що робить їх доступними для сімей із будь-яким бюджетом", – підкреслює Фрейдін та називає ще одну перевагу – тривалий термін зберігання. Заразом бобові мають менший вуглецевий слід проти інших джерел тваринного білка.
Суперфуд є універсальним та привабливим, стверджує педіатриня. Наприклад, для дітей молодшого віку чи вибагливих їдців знайомство з продуктом можна розпочати з простого варіанту – приготування на пару едамаме (молодої сої) або додавання чорних бобів до начинки лаваша. Як експеримент можна спробувати супи із сочевиці, чилі з бобами чи густе рагу.