Як боротися з прокиданням о 3-й ранку – докторка дає поради для якісного сну

Докторка Ана Крізер, директорка Центру медицини сну Weill Cornell Medicine та NewYork-Presbyterian, розповідає про причини нічних пробуджень о 3-й ранку й надає поради щодо їх вирішення. Про це пише CNBC.
Експертка стверджує, що люди часто недооцінюють важливість здорових звичок перед сном. На її думку, певні дії перед сном і стан середовища можуть значно підвищити шанси на якісний нічний відпочинок.
Фактори, які можуть покращити якість і тривалість сну, на думку фахівчині:
вечірній ритуал, що розслаблює;
відмова від використання гаджетів перед сном;
уникання алкоголю;
відмова від кофеїну після полудня;
підтримання темряви й прохолоди в спальні.
Однак якщо поради не спрацювали й ви надалі прокидаєтеся о 3-й ранку, це може бути спричинено стресом. Крізер зауважує, що стресові фактори чи тривожність проникають у цикли сну і заважають "нормально спати".
Крім цього, докторка каже, що причиною поганого сну можуть бути й певні звички. "Якщо люди користуються смартфоном, перевіряють час, вмикають світло або ж читають цікавий матеріал, це може сприяти розвитку безсоння, оскільки ці звички закріплюються", – підкреслює Крізер.
Вона наголошує, що під час нічного пробудження найголовніше – дотримуватися спокійного режиму та мінімізувати будь-яку активність і збудження. Тож замість стимулювальних дій, як-от використання телефона, краще зайнятися практиками, що розслаблюють, наприклад, медитацією чи вправами для глибокого дихання.
Експертка рекомендує техніку "4-7-8": вдих протягом чотирьох секунд, затримка дихання на сім секунд і видих протягом восьми секунд. "Намагайтеся не робити зайвого. Розслабтеся і прийміть цей стан, адже якщо почнете перейматися через сон, це тільки погіршить ситуацію".