Як зберігати зелені помідори, щоб достигли, та що з них приготувати
Як зберігати помідори до дозрівання
Кожна господиня знає, яка тендітна рослина помідор. Не менш чутливими є і самі плоди. Дуже шкода у вересні бачити на грядках масу помідорів, що ще не достигли. Адже погода вже не дасть їм такої можливості. Куштувати помідор хочеться все ж таки червоним, достигнувши, він буде найсмачнішим.
З приходом осені тепла погода вдень ще трохи тримається, а от ночі холодні, а перші заморозки можуть знищити помідори, що ще лишаються недозрілими на грядках. Що ж робити, щоб прискорити їх дозрівання?
Авторка YouTube-каналу "Дім та присадибна ділянка" радить перш за все обрізати всі квіточки й малесенькі помідорки. Тоді рослина направить усі ресурси на достигання великих плодів, що збереглися. Також можна обрізати всі нижні листочки, це підсилить ефект.
Якщо ж уже відомо про приморозки, тоді треба швиденько зібрати всі помідори й розстелити їх десь на великій поверхні в прохолодному приміщенні. Вони будуть поступово достигати.
Можна і пришвидшити цей процес. Якщо скласти помідори в паперовий пакет або картонну коробку, покласти туди стигле яблуко і закрити, то помідори достигнуть швидше. Газ етилен, що виділяють стиглі плоди, сприяє дозріванню інших плодів.
Так іноді роблять з бананами. Збирають їх зеленими й піддають впливу газу етилену. Помідори мають достигнути за 2 тижні за температури 20 градусів. За 3-4 тижні – за температури 13 градусів.
Що приготувати із зелених помідорів
Із зелених помідорів можна приготувати чудові заготівлі на зиму, що смакуватимуть не гірше за достиглі. Можна замаринувати зелені помідори з часником. Не гірше смакуватимуть і квашені зелені помідори. Оригінально смакує ікра із зелених помідорів. Або ж пікантний салат із зелених помідорів з морквою по-корейськи. Помідорки виходять у міру гострі й дуже ароматні.
Якщо ваші зелені помідори вже достигли, з них також можна приготувати чимало смачної консервації: