Зміст:
  1. Відсутність візуальної привабливості
  2. Неприємний запах
  3. Вʼялість і слиз
  4. Бурі зябра
  5. Закручений хвіст
  6. Розірваний живіт
  7. Молюски, які не закриваються
  8. Сухі мушлі
  9. Неживі ракоподібні
  10. Креветки з нальотом
  11. Зверніть увагу на походження

Риба та морепродукти – цінні джерела білків, селену, цинку й омега-3 жирних кислот. Відтак додавши їх у свій раціон, можна отримати безліч переваг для здоровʼя. Однак важливо вміти правильно їх обирати, щоб не натрапити на зіпсований продукт.

Видання HuffPost розпитало експертів, щодо "червоних маячків", які можуть вказувати на несвіжість риби чи морепродуктів. LIGA.Life переказує головне. 

Відсутність візуальної привабливості

Усе просто: не подобається зовнішній вигляд риби – не купуйте її, радить шеф-кухар Окан Кизилбаїр. 

U.S. Food and Drug Administration (FDA) радять купувати охолоджену рибу або розкладену на товстому шарі свіжого льоду (бажано під накриттям або у контейнері). Це питання не лише естетики, але й регуляції температури, а відтак – безпечності продукту. 

Шеф-кухар Едді Баррет також радить подивитися на очі риби. Вони мають бути не каламутними, а чіткими, ніби риба жива. 

Неприємний запах

Інколи нюховий тест попереджає візуальний. Запах має бути не кислим, не протухлим, а навпаки – пахнути океаном чи морем. Шеф-кухар і ресторатор Петті Лоулертратана описує цей запах, як тонкий і чистий аромат.

Вʼялість і слиз

Не соромтесь контакту з рибою. Її тіло має бути пружним на дотик, а не занадто мʼяким чи вʼялим. Також зверніть увагу на липкість лусочок або ж шкіри. Вони не мають бути слизькими й неприємними на дотик. Виняток – прозора вʼязка плівка на свіжо зловленій рибі. 

Бурі зябра

Свіжа риба повинна мати червоно-рожеві або яскраво-червоні зябра, стверджує Едді Барретт. Натомість коричневі або бурі зябра – привід пошукати свіжіший продукт.

Обираючи рибне філе, також зверніть увагу на колір. Якщо на краях він відрізняється від серединки, то ймовірно, риба – не першої свіжості. 

А сірий колір, особливо з білою плівкою, може вказувати на те, що риба давно лежить на прилавку і не варта вашої уваги.

Читайте також: Три причини додати рибу в раціон. Чому це важливо та чи варто відмовлятися від неї взагалі

Закручений хвіст

"Якщо хвіст виглядає сухим, потертим або закрученим, імовірно, риба постраждала від перепаду температури. Наприклад, занадто довго лежала на палубі човна після вилову", – пояснює шеф-кухар Майкл Нельсон. 

Тож шукайте рибу з цілим і зволоженим хвостом.

Фото: unsplash

Розірваний живіт

"Ціла риба з недоторканими нутрощами завжди почне псуватися зсередини, тобто з черева. Будь-які ознаки розірваного черевця – вірні показники несвіжості риби", – пояснює Френк Палермо, власник Claws Seafood Market.

Молюски, які не закриваються

Хочете приготувати молюски – обирайте живі. Адже саме вони безпечні для шлунка

По-перше, вони мають бути повністю закритими. По-друге, спробуйте вдарити два молюски один об одного. Рухливість мушлі вкаже на свіжість продукту. У протилежному випадку молюски зіпсовані й не придатні до споживання.

Однак якщо під час приготування молюски не відкрилися, то просто викиньте їх. 

Сухі мушлі

Молюски, устриці й мідії не мають виглядати висохлими, а навпаки – вологими. Сухі мушлі мають не тільки світлий колір, але й неприємний запах. Тож експерти радять шукати темні й вологі.

Рівень вологи всередині мушель також має значення. Якщо ви відкрили її, а всередині неприємний запах і немає природної солоної рідини, то викидайте такий продукт.

Читайте також: Чилі для збудження, шоколад для лібідо. Що таке афродизіаки та чи дійсно вони працюють

Неживі ракоподібні

За даними FDA, ракоподібні швидко псуються після смерті. Тому шеф-кухарі Нельсон і Лоулертратана радять готувати свіжі раки, краби й омари

Креветки з нальотом

"Креветки повинні бути напівпрозорими й мати легкий блиск. Якщо вони виглядають занадто сухими або мають чорні плями на оболонці, то вони несвіжі", – стверджує Лоулертратана. 

Нельсон радить купувати заморожені креветки та розморожувати їх у прохолодній воді безпосередньо перед приготуванням, щоб вони не встигли зіпсуватися. 

"На омарах, креветках і крабах завжди буде утворюватися слизовий наліт, якщо залишати їх надовго. Вони також дуже швидко змінять солодкуватий і смачний запах на кислий і неприємний", – наголошує Баррет.

Фото: unsplash

Зверніть увагу на походження

Також не бійтесь запитати у продавця:

  • звідки привезли морепродукти;
  • хто постачальник (вдома можете прочитати детальніше про нього);
  • який товар найсвіжіший. Тобто коли доставили рибу або морепродукти в магазин.