Зміст:
  1. Пограйте в ігри
  2. Поділіться історією
  3. Вечеря наосліп
  4. Спробуйте йогу у темряві
  5. Йдіть спати раніше
LIGA.Life зібрала 5 активностей, які допоможуть розважитись навіть у цілковитій темряві.

Пограйте в ігри

Ймовірно, коли у вашому дитинстві вимикали світло, ви грали в найпростіші ігри – "Слова" або "Міста". Але пропонуємо проявити фантазію і додати до цього списку декілька цікавіших забав:

  • Схованки "Сардини". Одна людина ховається, а інші шукають. Той, хто знаходить схованку, приєднується до свого друга. Так поступово схованка набивається, ніби рукавичка у відомій казці, або як "сардини в банці". Хто останнім знайшов схованку – починає наступну гру.

  • Прожектор. Станьте в коло. Одна людина в центрі тримає ліхтарик. Раптом вона спрямовує його на когось з учасників. Обраний має виконати танець, розповісти анекдот чи зробити смішне обличчя. Можете заздалегідь підготувати листочки із пропозиціями дій. 

  • Екскурсія парком статуй. Оберіть екскурсовода та туриста. Усі інші учасники завмирають в одній позі, ніби статуї. Екскурсовод світить ліхтариком на кожну статую і описує її. Наприклад: "Ось скульптура динозавра. Її рот широко відкритий, тому що ричить на здобич". Статуї можуть змінювати позу, коли світло зникає. Мета – розсмішити туриста за допомогою дивної пози чи кумедного опису.

  • Доторкнись і назви. Зберіть речі, які мають цікаву текстуру, холодні чи теплі на дотик, різного розміру та форми. Підкладіть кожному з учасників один предмет. Нехай на дотик зрозуміє, що це, та точно назве предмет. Не забувайте про їжу, адже слизький виноград, морквяні палички чи мигдаль не так просто відгадати.

Поділіться історією

Темрява створює атмосферу для моторошних історій із життя, книжок чи міських легенд. Якщо не хочете лякати дітей, то перетворіть розповідь у театр тіней. Для цього вам знадобиться ліхтарик. Казки про Козу-дерезу, Телесика чи Котигорошка можна розіграти за допомогою дитячих іграшок чи навіть рук. 

У світлу частину доби можете підготуватися до вечірньої казки, вирізавши головних героїв казок із паперу чи картону. Приклейте їх на зубочистки чи палички від морозива і розіграйте відомі сценки з казок чи мультфільмів.

Вечеря наосліп

Напевно, не раз бачили в американських серіалах та фільмах ресторани, які працюють у темряві. Головна мета – прибрати зорове сприйняття, щоб посилити відчуття смаку та аромату. Це новий спосіб відчути та насолодитися їжею. Адже те, як ми бачимо страву, може підсилити її смак.

Щоб зробити вечерю ще цікавішою, приготуйте секретну страву для свого партнера/родича/друга і попросіть зробити те саме для вас. Під час трапези спробуйте відгадати страву та її інгредієнти лише на смак та аромат. Також поділіться своїми відчуттями з людьми, які вечеряють із вами. Адже ваш досвід може дуже відрізнятися від їхнього.

Декілька корисних порад:

  • Якщо у кімнаті не повна темрява, а сутінки, то одягніть пов’язку на очі. 

  • Не варто вибирати вишукані інгредієнти чи незвичайні смаки. Навпаки рекомендовано зберігати базові інгредієнти, щоб людина могла вгадати, що вона їсть.

  • Якщо це м’ясо чи риба, то подавайте страву порізаною на шматочки, щоб інша людина могла легко з’їсти.

  • Хочете зберегти чистоту на кухні – подавайте страви з мінімальною кількістю соусів та підлив. А у напої покладіть соломинку.

  • Залиште частину страви, щоб після вечері людина змогла побачити, що саме вона їла. Адже деякі фрукти та овочі або навіть курка та риба схожі на смак залежно від способу приготування.

Читайте також: Цінуйте мультиварку та мікрохвильовку: як готувати їжу так, щоб витрачати менше електрики

Спробуйте йогу у темряві

Фізактивність у темряві також можлива. Особливо це буде корисно для людей, які весь день провели за комп’ютером. Головне – одягніть зручний одяг, застеліть каремат (за потреби), приберіть предмети навколо, які заважатимуть, і розпочинайте заняття. 

Виконуйте кожен рух повільно. Ваша задача – віднайти рівновагу та відчуття простору, у якому займаєтесь. Якщо це ваша перша практика, почніть із вправ сидячи або лежачи, де є стабільна точка опори.

Серед переваг фізактивності у темряві – зменшення кількість візуальних відволікань, які можуть турбувати під час тренування зі світлом. Але пам’ятайте, що будь-які фізичні вправи слід виконувати за 2 години до сну, щоб уникнути збудження нервової системи. Також старайтесь виконувати асани, які допоможуть зняти напруження та розслабитись.

Приклади асан – у відео.

Відео: Youtube-канал "Yoga With Bird"

Йдіть спати раніше

Давно хотіли привчити себе лягати спати о 22:00? Вимкнення електроенергії – прекрасна нагода. 

По-перше, дотримане одне з ключових правил гігієни сну – повна темрява. По-друге, якщо такі вимкнення стануть нормою, то ви можете опанувати нову корисну звичку – лягати спати у "золоті години". За даними дослідження, проведеного у Великій Британії, серце вам подякує, якщо засинатимете у проміжку 22:00-23:00.

Також не забувайте дотримуватись базових правил гігієни сну:

  • Нормалізуйте режим сну-неспання. Лягайте та прокидайтесь в один і той самий час.

  • Не лежіть у ліжку просто так. Воно створене для сну та сексу. Читайте, працюйте, дивіться серіали на дивані, у кріслі чи за столом – тільки не в ліжку. Інакше мозок сприйматиме ліжко як місце для роботи, читання, перегляду відео, але не сну. Це погіршить засинання та може призвести до безсоння.

  • Відмовтесь від кофеїновмісних напоїв після 15:00. Залиште чай та каву на ранок, а від Коли та енергетиків взагалі відмовтесь. Пам’ятайте, що алкоголь ввечері також заважатиме сну. Адже збуджувальний ефект може проявитися серед ночі та перервати сон.

  • Не йдіть спати з голодним шлунком. Якщо не встигли поїсти за три години до сну, то зробіть легкий перекус із білків та клітковини.

  • Відкладіть гаджети хоча б за годину до сну. Так ви зменшите вплив синього світла екрану на вивільнення гормону мелатоніну. 

  • Підготуйте кімнату до сну: зменште вплив сторонніх звуків та провітріть кімнату.