Призначення Шкарлета міністром. КСУ остаточно відмовився відкривати провадження
Сергій Шкарлет. Фото: пресслужба Чернігівської ОДА

Велика палата Конституційного суду відмовилася відкривати конституційне провадження у справі про призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки, йдеться на сайті суду.

Засідання відбулося 31 серпня.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин

"За результатами розгляду цього  питання постановлено Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження у справі", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у березні колегія суддів Конституційного суду України відмовилася відкривати справу, щоб перевірити конституційність призначення Шкарлета керівником МОН.

Ще за темою: Шкарлет – не плагіатор: той самий Окружний суд Києва. Що не так в цій історії

  • З проханням перевірити законність призначення Шкарлета міністром в КСУ звернулися 45 нардепів.
  • Автори клопотання просять визнати неконституційною вказану Постанову "у зв’язку з порушенням встановленої Конституцією України процедури її прийняття". З самим текстом подання можна ознайомитися тут.
  • Нардепи від Голосу одразу після того, як Рада проголосувала 17 грудня за призначення Шкарлета міністром, заявили про факти кнопкодавства серед депутатів ОПЗЖ.
  • 18 січня стало відомо, що Офіс генпрокурора відкрив кримінальну справу щодо голосування за Шкарлета. Згідно з документом, в Єдиний держреєстр її було внесено 14 січня 2021 року.
  • 15 лютого на засіданні погоджувальної ради депутат Ярослав Железняк повідомив голові ВР Дмитру Разумкову, що відеозаписи із голосування за Шкарлета зникли і це буцімто підтвердили в Управлінні держохорони. Утім, в УДО заперечують цю інформацію.
  • Дмитро Разумков заявив, що у випадку підтвердження зникнення записів, в Раді "шукатимуть механізми щодо їхнього відновлення".
  • 18 лютого генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що поки немає з чим звітувати у цій справі.