Пояснення

Як піший туризм впливає на фізичне та психічне здоров'я. З чого почати тренування

14.06.2021, 16:30 • 3 хвилини
Як піший туризм впливає на фізичне та психічне здоров'я. З чого почати тренування - Фото
Фото: unsplash.com

Піший туризм – це не тільки чудовий спосіб побути на природі, але й фізична активність, яка має безліч переваг для фізичного та психічного здоров’я.

Про переваги такого виду рухливості пише ресурсу The Conversation:

  • Сприяє втраті ваги

У більшості випадків походи передбачають ходьбу горбистою, а інколи кам'яною чи піщаною місцевістю. Зміна рельєфу вимагає залучення більшої кількості м'язів для стабілізації та підтримки рівноваги тіла.

У результаті витрачається у п'ять разів більше енергії та спалюється більше калорій, ніж під час ходьби рівною місцевістю.

  • Доступний для людей з різним станом здоров'я

Дослідження доводять, що піший туризм призводить до втрати ваги та покращення здоров’я серцево-судинної системи у дорослих у переддіабетичному стані, а у людей з ожирінням покращує м’язову силу, рівновагу та гнучкість.

Людям, які мають проблеми з суглобами, також не слід відмовлятися від походів. Адже використання трекінгових палиць частково знімає навантаження з колін. 

  • Покращує настрій

Піший туризм входить до групи "зелених вправ", адже людина займається цією фізичною активністю на свіжому повітрі. 

Це ефективніше сприяє зниженню кров'яного тиску, а також покращенню настрою та профілактики депресії, ніж рухливість в приміщенні.

Саме тому лікарі часто рекомендують пацієнтам для покращення здоров'я проводити більше часу на свіжому повітрі, наприклад, практикуючи піші прогулянки або садівництво.

З чого почати

Навіть якщо ви ніколи раніше не ходили в похід, ви можете почати з прогулянок містом на довгі дистанції. Відкрийте Google карти, продумайте маршрут, оберіть зручне взуття та відправляйтесь досліджувати місто.

Також можете спробувати скандинавську ходьбу зі спеціальними палицями. Так ви залучите до руху верхню частину тіла.

Дослідження показують, що така форма піших прогулянок покращує здоров’я серцево-судинної системи, сприяє втраті ваги та збільшує м’язову силу.

Згодом можете спробувати похід в гори. Почніть з українських Карпат. Експерти запевняють, що для початківців триденного походу буде цілком достатньо. 

Проте до нього слід ретельно підготуватися: знайти інструктора, купити необхідний одяг та взяти в оренду обладнання (трекінгові палиці).

Також слід подбати про фізичну підготовку: зміцнити м'язи нижньої частини тіла, покращити кардіо витривалість та гнучкість.

Детальніше про підготовку читайте за посиланням:

Отже, піший туризм – чудовий спосіб покращити психічне та фізичне самопочуття, а також урізноманітніти фізичну активність за межами дому та тренажерної зали.

Читайте також:

Більше спорту та корисних порад – у нашому Телеграм каналі Бути здоровим – просто.

Подбати більше про своє тіло і стати спортивнішими допоможуть як правильне харчування, так і професійні тренери. Наприклад, у мережі Спортлайф. Спортлайф є партнером Ліга.Лайф у матеріалах щодо здорового способу життя. Вони підтримують цю тематику фінансово, однак не втручаються у редакційні матеріали.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини