Де знайти мотивацію для занять спортом – поради від професійних тренерів
Іноді і тіло, і мозок виступають проти тренування за розкладом. Добре, коли такий настрій збігається з днем відпочинку. Проте у звичайний тренувальний день лінь або небажання не мають стати на шляху до здоров'я та фігури вашої мрії.
Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях
Рекомендуємо також прочитати:
Ідіть з дитиною на сквош. Радимо, як знайти корт, тренера та спорядження, і скільки коштує
Тренери та професійні спортсмени також зізнаються, що інколи борються з лінню та небажанням тренуватися. Проте знаходять додаткову мотивацію та сили.
Про свої методи заохочення до спорту вони розповіли в інтерв'ю для ресурсів Myfitnesspal та Healthline.
- Правило 10 хвилин
Що стосується фізичної активності, то трішки рухливості краще, ніж нічого. Отже, пообіцяйте собі виконати 10-хвилинне тренування. Швидше за все, після такої активності у вас з'явиться енергія на продовження тренування.
Є інший варіант. Розбийте 30-хвилинне тренування на три 10-хвилинні активності. Так до кінця дня ви виконаєте повноцінне тренування і отримаєте максимальну користь.
- Використовуйте фітнес-застосунок
Є сотні програм для фітнесу з готовими відеотренуваннями, починаючи від йоги та пілатесу, закінчуючи високоінтенсивними інтервальними тренуваннями.
Виберіть один додаток і заплануйте щоденні тренування, встановлюючи нагадування. Наприклад, кардіо в понеділок, йога у вівторок, силові тренування в середу тощо.
Читайте також:
- Домашні тренування разом з мобільним застосунком Nike Training Club
- BLACKROLL®: мобільний застосунок для здоров’я фасції – вправи з масажними ролами
- Час від часу дивіться на власну фотографію
За словами тренера Рамсі Бержерона картинка вартує тисячі слів: "Помістіть фотографію, де ви у своїй найздоровішій формі, у місці, де ви побачите її, коли бракуватиме мотивації. Наприклад, біля монітора комп’ютера або навіть на холодильнику".
- Розробіть рівні тренувань
Перетворіть тренування у змагання із собою. Тобто розробіть три плани активності: бронзовий, срібний та золотий. Якщо у вас не має мотивації, то виконайте бронзовий комплекс. Наприклад, підіть на 30-хвилинну прогулянку. Срібний рівень – це пробіжка на 4 км, а золотий – на 8 км.
Бронза – це не золото, але це допоможе вам залишатися в грі і підтримувати свій тонус.
- Змініть оточення
Оточення може істотно змінити ставлення до тренувань. Іноді навіть зміна кімнати, де ви звикли тренуватися, може стати додатковою мотивацією.
З потеплінням тренування можна проводити на спортивному майданчику біля дому чи в парку.
Тренування на вулиці:
- Цікаві вправи для HIIT у парку. Спалюємо калорії на свіжому повітрі
- Що таке тренування Буткемп. Ідеальний спосіб схуднути до літа у веселій компанії
- Вуличні тренування. Вправи на сходинках – худнемо та прокачуємо сідниці
- Знайдіть компанію для тренування
Ваш "спортивний друг" може змотивувати вас власним прикладом. Карантинні обмеження не стануть вам на заваді. Адже займатися спортом можна і у відеочаті.
Згідно з дослідженням Університету Пенсільванії 2016 року, онлайн-тренування з друзями можуть також сприяти збільшенню фізичної активності.
- Подумайте, як відчуватимете себе після тренування
Візуалізація – потужний інструмент на шляху до цілі. Уявіть, яке задоволення та гордість ви будете відчувати після тренування. Це допоможе вам підкорити кілометри пробіжки чи кількість підходів присідань.
- Покладіть телефон в іншу кімнату
Повідомлення та електронні листи від вашого начальника вбивають мотивацію, коли ви намагаєтеся займатися спортом. Щоб уникнути втрати запалу на півдорозі, покладіть телефон в іншу кімнаті далеко від місця, де ви тренуєтесь.
- Сприймайте тренування, як спосіб піклування про себе
За словами психотерапевта Девіда Пфафф, однією з головних проблем людей є боротьба з негативним уявленням про себе. Попри те, що компліменти можуть позитивно впливати на сприйняття себе. Варто також самостійно проявляти турботу про себе. Фізичні вправи – чудовий спосіб попіклуватися про своє здоров'я та самопочуття.
Читайте також:
- Чи можна "витрусити" з себе стрес. Альтернативний метод
- Піклування про себе. Як розпізнати свої психічні та фізичні потреби
- Як навчитися пробачати себе та інших. Вправа для покращення стосунків і власного життя
- Придумайте винагороду для себе
"Наше тіло і розум процвітають від нагород. Наприклад, після тренування дозвольте собі подивитися улюблене телешоу або скуштувати смачний протеїновий коктейль", – радить Джастін Свенсон, сертифікований персональний тренер.
Ви також можете спробувати поєднання спокус. Наприклад, слухайте подкаст під час тренування або новий альбом улюбленого виконавця під час пробіжки.
- Покладіться на дисципліну
Коли мотивація згасає, нехай дисципліна вас мотивує. Тренування має перейти в регулярну звичку, яка є незамінною запланованою справою хоча б три рази на тиждень.
Тобто фізична активність має стати важливою справою на рівні чищення зубів чи пиття води зранку.
- Кожне пропущене тренування – крок назад
В інтерв'ю для видання LIGA.Life Світлана Шмідт, майстриня спорту міжнародного класу з легкої атлетики та рекордсменка України з бігу на 3 км, пояснила, що не можна після великої перерви відразу бігати великі дистанції. Краще починати повільно.
А отже, перерви перешкоджають розвитку. Пам'ятайте про це, перш ніж відмовитись від тренування.
- Зробіть собі виклик
Світлана Шмідт також радить придбати собі, наприклад, реєстрацію на забіг і поставити мету. Це дасть додаткову мотивацію для тренувань.
"Розкажіть про це всім і поступово крок за кроком йдіть до неї. Біг не любить метушні й поспіху".
Ще більше про біг для початківців ви можете прочитати тут:
- Як навчитися бігати швидко і без травм. Поради для початківців від Світлани Шмідт
- Перетворіть хатні справи в тренування
Якщо ви не хочете робити повноцінне тренування, перетворіть рутинні справи у фізичну активність. Наприклад, під час прибирання увімкніть жваву музику, додайте до звичних рухів стрибки, присідання, випади або навіть танцювальні рухи.
Чим більше ви включаєте вправи у свої повсякденні справи, тим легше вам буде мотивувати себе робити більше.
- Придбайте нову форму чи спортивне спорядження
Тренерка Беккі Селві радить нагадати собі про фінансове зобов'язання, коли зникне бажання тренуватися. Адже кросівки, обладнання для домашніх тренувань або онлайн-програма коштували чимало, щоб ними не користуватися.
Читайте також:
- Шість порад бігунам-початківцям від марафонців
- Загадка мозку на мільйон. Мотивація до навчання, схуднення, успіху: куди вона зникає?
- Купили абонемент в спортзал, але так туди і не пішли. Даремно. Спорт – чисте джерело щастя
Більше спорту та корисних порад – у нашому Телеграм каналі Бути здоровим – просто.
Подбати більше про своє тіло і стати спортивнішими допоможуть як правильне харчування, так і професійні тренери. Наприклад, у мережі Спортлайф. Спортлайф є партнером Ліга.Лайф у матеріалах щодо здорового способу життя. Вони підтримують цю тематику фінансово, однак не втручаються у редакційні матеріали.