Ківі захищає імунітет та зменшує тиск. Чому він такий корисний та скільки його варто їсти
Заряд поживних речовин та вітамінів можна отримувати не тільки з добавок, але й зі свіжих фруктів. На початку квітня на прилавках магазину можна знайти: яблука, банани, цитрусові та ківі.
Про три перші фрукти ви можете дізнатися більше за посиланням:
А ми пропонуємо розібратися з користю та ризиками вживання ківі.
Поживна цінність
За даними Nutrition Data у 100 г ківі міститься:
- калорії: 61;
- білки: 1,1 г;
- жири: 0,5 г;
- вуглеводи: 14,7 г;
- цукор: 9 г;
- клітковина: 3 г;
- вітаміну C: 92,7 мг (155% денної норми);
- вітаміну K: 40.3 мкг (50% денної норми);
- калій: 312 мг (9% денної норми).
Ківі також містить багато антиоксидантів, а саме: вітамін С, холін, лютеїн та зеаксантин. Вони сприяють виведенню вільних радикалів з організму.
Якщо накопичується занадто багато вільних радикалів, вони можуть спричинити окислювальний стрес, який призведе до пошкодження клітин. У довгостроковій перспективі до розвитку раку та хвороб серця.
Корисні властивості ківі
- Захист імунної системи. Вітамін С у складі ківі є необхідною поживною речовиною для зміцнення імунітету. Дослідження показало, що ківі може підтримувати імунну функцію та зменшувати ймовірність розвитку застуди або грипоподібних захворювань. Це особливо актуально для груп ризику, таких як дорослі старше 65 років та маленькі діти.
- Зменшує тиск. Дослідження 2014 року виявило, що біоактивні речовини в кількості трьох ківі на день можуть знижувати артеріальний тиск більше, ніж одне яблуко на день. У довгостроковій перспективі це також може означати зниження ризику інсульту або інфаркти.
- Знижує згортання крові. Дослідження вчених з Університету Осло показало, що вживання двох-трьох ківі на день значно знижує ризик згортання крові. Також результати дослідження показали, що вони зменшують кількість жиру в крові. Дослідники заявили, що ці ефекти були подібними до ефектів щоденної дози аспірину для поліпшення здоров'я серця.
- Захищає від втрати зору. Дегенерація жовтої плями є основною причиною втрати зору. Ківі може допомогти захистити зір. Дослідження показало, що вживаючи три порції фруктів на день, дегенерація жовтої плями зменшилася на 36%. Вважається, що високий рівень зеаксантину та лютеїну сприяє цьому ефекту.
- Покращує стан шкіри. Вітамін С сприяє виробленню колагену – ключового компонента клітин та органів у всьому тілі, включаючи шкіру. Вітамін також підвищує здатність організму загоювати рани. Огляд досліджень 2019 року показав, що прийом добавок колагену сприяє підвищенню еластичності, зволоження шкіри та зменшенню зморшок. Споживання вітаміну С з ківі також матиме позитивний ефект для здоров'я шкіри. Ківі також містить вітамін Е. Антиоксидантні властивості вітаміну та його здатність захищати шкіру від пошкодження сонцем запобігають шкірним розладам.
Ризики споживання ківі
За даними експертів ресурсу Healthline, вживання фруктів ківі є безпечним для більшості людей. Основний виняток – люди, які страждають алергією. Ознаками алергії на ківі є свербіж у горлі, набряк язика, проблеми з ковтанням, блювота та кропив'янка. Ризик алергії на ківі зростає, якщо у вас також алергія на фундук, авокадо, пшеницю, інжир або насіння маку.
Скільки ківі потрібно вживати
Споживайте ківі в сирому вигляді, так ви максимально збережете вміст вітаміну С. Однак, ківі є чудовим додатком до десертів, смузі та салатів.
Рецепти з ківі:
Вживання одного-трьох ківі на день достатньо для отримання запасу поживних речовин із фруктів.
Читайте також:
- Продукти багаті вітаміном K: листкова зелень, хрестоцвіті, фрукти та ягоди
- Вітамін С: користь, денна норма, продукти та добавки. Вітамін С та COVID-19
- Продукти багаті фосфором для міцних зубів та кісток
Більше їжі та смачних рецептів – у нашому Telegram-каналі Mood food.
Подбати більше про своє тіло і стати спортивнішими допоможуть як правильне харчування, так і професійні тренери. Наприклад, у мережі Спортлайф. Спортлайф є партнером Ліга.Лайф у матеріалах щодо здорового способу життя. Вони підтримують цю тематику фінансово, однак не втручаються у редакційні матеріали.