В Instagram тег #bodypositive має понад 18,7 млн публікацій. А в TikTok відео під тегом #bodypositivemovement сумарно набрали понад 102,6 млн переглядів. Контент під цими тегами відображає людей різної тілобудови, зросту, ваги, стану шкіри та волосся. Їхня ціль – показати, що бути не 90-60-90, з неідеальною шкірою, зі складками на животі, без пишного бюста та без волосся – це нормально.

Бодіпозитивний рух сягає корінням аж у 1960-ті роки. Американського інженера Біллі Фабрі обурило погане ставлення інших до його дружини Джойс, яка мала надмірну вагу. Тож він зібрав невелику групу людей і створив Національну асоціацію допомоги повним американцям, яка нині відома, як National Association to Advance Fat Acceptance (Національна асоціація, що сприяє прийняттю жиру. – Ред.).

Паралельно група феміністок з Каліфорнії також була обурена ставленням до людей з надмірною вагою. Так виникла спілка Fat Underground (Товсте підпілля). Вони випустили маніфест, де вимагали "рівні права для повних людей в усіх сферах життя", а дієтичну культуру визнали ворожою.

До 1980-х цей рух поширився за межами США, а у 2000-х перекочував в соцмережі. У 2019 році вчені вивчили цей рух на прикладі Instagram. Дійшли висновку, що бодіпозитив кидає виклик суспільним стандартам зовнішнього вигляду. Це сприяє прийняттю будь-якої форми тіла, розміру, статі та відтінку шкіри.

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку