Не запивайте їжу кавою та чаєм. Як зробити страву кориснішою – радить дієтологиня
Альона Низовець
журналістка LIGA.Life
Дієтологиня та засновниця клініки "Prevent Way" Тетяна Лакуста поділилась порадами, як зробити їжу кориснішою:
Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life
- Оселедець. У 100 г цієї риби міститься 1500 мг омеги-3 (добова норма). Це золото для нашого мозку, сітківки та судин, стверджує лікарка.
- Йодована сіль. Тільки вона має бути на столі українців. 3-4 г (1/4-1/2 чайної ложки) солі на день задовільнять мінімальні потреби йоду. За статистикою, тільки 30% українців вживає йодовану сіль. Тетяна радить споживати йод з їжі, щоб запобігти зниженню інтелектуальних здібностей.
- Морська сіль - не йодована. В процесі її виготовлення весь йод втрачається. У
1 г морської солі – 1 мкг йоду, а в йодованій – 40 мкг. - Не запивайте їжу какао, кавою, чаєм. Вони знижують засвоєння заліза з їжі.
- Додайте продукти з вітаміном С, щоб збільшити засвоєння заліза з їжі. Це може бути болгарський перець, помідор або броколі. Наприклад, додайте перець – до тушкованої квасолі; томатну пасту – до сочевиці; шматочки броколі – до печеної яловичини. "Бо кожен українець має бути зараз трохи "залізною людиною", – додає лікарка.
- Не смажте горіхи. Так смачніше, але під час смаження окислюються надцінні жири, що містяться в горіхах. Тож станьте волонтером для своїх судин та серця – постачайте їм корисні жири – всього 1 жменьку на день!
- Печінка тріски. 2 столові ложки = добова норма вітаміну D та омега-3. "Тож запасайтесь на зиму і передавайте на фронт соколяткам. Це купа енергії та користі для них", – радить дієтологиня.
"Ми маємо їсти добре, щоб довше жити, щоб стати тими старими бабами та дідами, які ще через 60-70 років будуть розповідати про сміливість нашої нації та про те, хто такі москалі", – підсумовує Тетяна.
Читайте також:
- Що з’їсти для підвищення гемоглобіну. Які продукти багаті залізом і з чим їх поєднати
- У більшості людей, які люблять смажене, – підвищений холестерин. Що це і як з цим жити
- Жирів не варто уникати. Пояснюємо види, користь та шкоду жирів і скільки їх слід їсти